English

Juventus, me Benitez vjen dhe Kuyt

Angli, 23 Prill N OA - Me ardhjen e trajnerit të Liverpulit, Rafa Benitez në radhët e Juventusit është bërë e ditur se nuk do të jetë Torres lojtari që tekniku do të marrë në Torino por, holandezi Dirk Kuyt.

Sulmuesi i Liverpulit tashmë është 30 vjeç por, Bentitez siç bëhet e ditur nga mediat angleze ka mjaft besim tek ai dhe kërkon ta sjellë atë në Torino në rast transferimi të tij.

Për sa i përket Fernando Torres, vlera e këtij lojtari është shumë e lartë ku në orët e fundit Manchester City ka bërë një ofertë në drejtim të tij pre 70 milion eurosh.

r.b/NOA

KOMENTE