Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Inaugurimi i autostradës Morinë-Merdare, ja axhenda e ceremonisë
English

Inaugurimi i autostradës Morinë-Merdare, ja axhenda e ceremonisë

Prishtinë, 24 prill, NOA - Ceremonia simbolike e fillimit të punimeve të autostradës Morinë-Merdare, e cila do të zhvillohet nesër në Vërmicë të Prizrenit, parashikon një axhendë të ngjeshur përshëndetjesh.

Mes tyre, edhe ajo e kryeministrit shqiptar, Sali Berisha që do të urojë inicimin e kësaj vepre në emër të qeverisë sonë.

Ja axhenda e plotë e ceremonisë

12:25 / - Hapja e ceremonisë

12:30 / - Shota, këngët dhe Grupi Dance 12:55 / - Ilir Shaqiri 13:00 / - Hapja zyrtare e ceremonisë 13:05 / Fjala e ministrit Limajt / Kreu i KND për autostradës Morinë-Merdarë 13:10 / Fjala e Presidentit të Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu 13:15 / Fjala e kryetarit të Parlamentit, Jakup Krasniqi 13:20 / Fjala e ambasadorit të SHBA, Christofer Dell 13:25 / - Fjala e ambasadorit turk turk, Hüsrev Metin Unler 13:30 / - Fjala e kryeministrit shqiptar, Sali Berisha 13:35 / - Fjala e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi 13:40 / Fillimi simbolike e punimeve - Hashim Thaçi - Berisha.

n.e/NOA

KOMENTE