English

Vodhën lavatriçen, arrestohen dy vëllezërit

Durrës, 27 prill, NOA - Hajdutët nuk janë të interesuar vetëm për paratë, por edhe për sende që pak kush mendon se mund të nxirren lehtë nga shtëpia. Dy vëllezërit Ardian e Dritan Uka kanë bërë një nga vjedhjet jo të zakonta në fshatin Shënavlash të Durrësit duke marrë prej banesës së një shtetaseje vetëm lavatriçen.

Ngjarja konfirmohet nga policia e Durrësit dhe vjedhja ka ndodhur në datën 20 prill, Ndërkohë që prej shtatë ditësh dy vëllezërit janë shpallur në kërkim dhe vetëm ditën e sotme është bërë i ,mundur ndalimi i tyre.

Dy vëllezërit Ardian Uka, 32 vjeç dhe Dritan Uka, 25 vjeç kanë lindur në Punë dhe prej kohësh banonin në lagjen Nr.14 në Durrës.

m.xh/NOA

KOMENTE