English

PS, protestë në Qytetin Studenti

Tiranë, 28 prill, NOA - Forumi Rinor Euroocialist, protestoi sot në sheshin "Demokracia", në qytetin Studenti me moton "Mbro lirinë", ku ishin të pranishëm edhe majft studentë dhe duke patur në qendër të saj kushtet e mjerueshme të arsimit, si dhe mungesën e punësimit.

Ndërsa ne e duam Shqipërinë të bëhet si Zvicra dhe Suedia, nostalgjiku i vogël i despotizmit të madh diktatorial Shqipërinë e do si Kameruni dhe Koreja!", ka thënë në fjalën e saj, deputetja socialiste Elisa Spiropali.

Duke vijuar më tej, se mazhoranca në pushtet është duke ndërtuar një shtet nepotik, mesjetar dhe primitiv.

"Ndërsa ne duam administratë me individë profesionalistë, të ndershëm dhe të përkushtuar, ajo po mbushet plot e përplot me fanatikë të korruptueshëm dhe të korruptuar si shpërblim për banditizmin gjatë proceseve zgjedhore dhe të tjera shërbime të ulëta", përfundoi Spiropali fjalën e saj.

n.e/NOA

KOMENTE