Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Një tjetër grevist në spital
English

Një tjetër grevist në spital

Tiranë, 04 maj, NOA - Në ditën e pestë të grevës së deputetëve socialistë dhe mbështetësve të tyre, njëri nga grevistët është detyruar të lerë grevën dhe të shoqërohet në spital.

I sëmuri është Ramazan Ceka, 50 vjeç nga Elbasani, konfirmon zyra e shtypit e Partisë Socialiste.

Sipas njoftimit të PS, Shkak i ndërprerjes së grevës ka qenë gjendja e rënduar e Ramazan Cekës për shkak të diabetit.

Vetë Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka qenë prezent në transportimin e të sëmurit nga çadrat për në autoambulancë.

Në një prononcim për mediat, Sabit Brokaj, tha se gjendja e grevistëve tashmë është rënduar. Ndryshe nga ditët e para, pjesa më e madhe e grevistëve kanë luhatje të tensionit dhe më të rrezikuarit janë ata që vuajnë nga diabeti. Ndërkohë i sëmuri Ramazan Ceka është drejtuar në spitalin “Nënë Tereza” ku pritet të marrë trajtimin e nevojshëm.

m.xh/NOA

KOMENTE