English

Martohet me macen: “Ne duhemi”

Bon, 5 maj, NOA - Uve Mitzscherlich, një 39-vjeçar nga ish-Gjermania Lindore, është martuar me macen e tij të moshuar e të sëmurë duke zyrtarizuar kështu dashurinë e tij të vjetër.

Pak rëndësi ka pasur për 39-vjeçarin nëse ligji gjerman ndalon martesat me kafshët.

“Midis meje dhe Cecilias (maces) është një lidhje e harmoni e brendshme zemrash. Është një gjë unike", ka thënë Mitzscherlich për “Bild”, duke shpjeguar se e ka njohur macen dhjetë vjet më parë, gjatë pushimeve në bregdetin Baltik.

Dhe tani që asaj i afrohet koha e lamtumirës, njeriu ka vendosur të marrë këtë hap.

Mitzscherlich, i veshur me frak dhe kapele cilindrike është prezantuar përpara “nuses” të tij të veshur me një fustan-mini nusesh.

a.k/NOA

KOMENTE
  • Anizel19:13 - 27 Tetor 2010
    ....bukur..
  • Anizel11:22 - 19 Tetor 2010
    ...te trashegohen...dhe jete te lumtur....