English

Papulias: Greqia Ndodhet Në Buzë Të Greminës

ATHINË, 5 maj /ATSH-AFP/ - Greqia ndodhet në buzë të greminës pas dhunës, ku si pasojë humbën jetën tre persona gjatë një manifestimi kundër masave të rrepta ekonomike, deklaroi presidenti grek, Karolos Papulias. "Vendi ynë ndodhet në buzë të greminës'', konfirmoi ai në një komunikatë. "Ne kemi të gjitha përgjegjësitë për të mos bërë hapa boshe që na çojnë drejt zbrazëtisë'', shtoi presidenti, roli i të cilit është protokollar, por që është gjithashtu dhe garant i institucioneve. Tre persona humbën jetën si pasojë e një zjarri që përfshiu në bankë në Athinë shkaktuar nga bombat Molotov gjatë një manifestimi kundër masave të rrepta njoftuar nga qeveria./ /ec/ a.jor.
KOMENTE