English

Rama Bën Homazhe Në Varrezat E Dëshmorëve

TIRANË, 5 Maj/ATSH/.- Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, bëri sot homazhe dhe vendosi një kurorë me lule në monumentin "Nënë Shqipëri", në nderim të kujtimit të dëshmorëve të atdheut. Gjatë kësaj ceremonie, z. Rama, në një prononcim për mediat, tha se "kjo ditë na bën të kuptojmë se sa shumë mund, sa shumë solidaritet, sa shumë energji zemre dhe mendje, është dashur për të projektuar Shqipërinë, që ende nuk e kemi". /a.s//a./ke/
KOMENTE