English

Rompuy: Be Pranë Popullit Grek Në Këtë Situatë Të Vështirë

BRUKSEL, 3 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti i Bashkimit Evropian, Herman Van Rompuy deklaroi sot se evropianët ndodhen pranë popullit grek në këtë situatë të vështirë që po kalon dhe shprehu keqardhjen e tij për tre viktimat si pasojë e dhunës gjatë manifestimeve. "Ne të gjithë jemi të prekur nga situata ekonomike dhe buxhetore e Greqisë, por në këtë moment ne shprehim ngushëllimet tona për viktimat në Athinë'', deklaroi Van Rompuy për median./ /ec/ a.jor.
KOMENTE