English

Titujt E Lajmeve Kryesore Te Transmetuara Diten E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI BERISHA: NË SHQIPËRI FUNKSIONON SHTETI I SË DREJTËS NDAJ DO ZBATOHEN VENDIMET E GJYKATAVE TIRANA DHE KOSOVA, BASHKËPUNIM NË FUSHËN E KULTURËS PS: TRANSPARENCA E ZGJEDHJEVE, BRENDA LIGJIT BERISHA: SHQIPËRIA SUPERFUQI ENERGJETIKE NË RAJON, PRIORITET I QEVERISË FINI: EMIGRANTËT SHQIPTARË NË ITALI, URË LIDHËSE MES DY VENDEVE BERISHA: I HAPUR PËR ZGJIDHJE KUSHTETUESE E LIGJORE DHE PËR TRANSPARENCËN E PLOTË TË ÇDO PROCESI SHQIPËRIA PROGRES, PROBLEM NGRITJA E GJYKATËS ADMINISTRATIVE TË BIZNESIT CARTERON: SHQIPËRIA PJESË E RËNDËSISHME NË ZHVILLIMIN E RAJONIT FINI: EKZISTOJNË TË GJITHA MUNDËSITË PËR STABILIZIMIN E RAJONIT TË BALLKANIT FINI: LIBERALIZIMI I VIZAVE NJË PROCES QË DUHET TË ECË PËRPARA POLLO: ZHVILLIMI I TEKNOLOGJISË SË INFORMACIONIT, MËNYRA MË E MIRE PËR NJË QEVERISJE TRANSPARENTE TIKA-PROJEKTE PËR PËRMIRËSIMIN E JETËS NË VEND RISITE E SHQIPERISE NË "EXPO SHANGAI 2010" NISHANI: TRANSPARENCË E PLOTË NË PROCESIN E DËMSHPËRBLIMIT TË ISH -TË PËRNDJEKURVE POLITIKË PROTESTA E OPOZITËS-META: EKZISTOJNË TË GJITHA HAPËSIRAT QË TË GJENDET ZGJIDHJE PËRMES DIALOGUT TOPI- FINI: NIVEL I SHKELQYER I MARREDHENIEVE MES DY VENDEVE DHE POPUJVE TANE PRESIDENTI TOPI VLERESON VEPRIMTARINE E ZHAN POL KARTERON NE KRYE TE FORUMIT TE KRANS MONTANES LIBERALIZIMI I VIZAVE PËR SHQIPTARËT ËSHTË I MERITUAR DHE NUK VJEN SI DHURATË TIRANË: KRYEBASHKIAKU RAMA I DHURON "ÇELËSIN E QYTETIT" GIANFRANCO FINIT KUVEND-BUMÇI: GREVA E OPOZITËS, E TURPSHME LAJME NGA BOTA BELGJIKË - SHPËRBËHET DHOMA E DEPUTETËVE DUKE I HAPUR RRUGËN ZGJEDHJEVE TË PARAKOHSHME KOSOVË - FULE NIS VIZITËN NË PRAG TË DITËS SË EVROPËS, PËRURON NDËRTESËN E MINISTRISË SË BRENDSHME GREQI - MBI 10 MIJË MANIFESTUES PROTESTOJNË PAQËSISHT NDAJ MASAVE EKONOMIKE NATO: RUSIA E GATSHME TË BASHKËPUNOJË PËR SISTEMIN ANTIRAKETË SEJDIU: NDIHMË E JASHTËZAKONSHME E GJERMANISË PËR KOSOVËN TRICHET: RIMËKËMBJE EKONOMIKE E MODERUAR PËR ZONËN EURO NË 2010-ën GREQI - PAPANDREU: DEMOKRACIA ËSHTË NË PROVË DHE DHUNA NUK ËSHTË NJË ZGJIDHJE KOSOVË- PRESIDENTI SEJDIU VIZITË ZYRTARE NË GJERMANI; TAKIMIN E PARE ME PRESIDENTIN KOHLER EKON - KOUCHNER KUNDËR TËRHEQJES SË GREQISË NGA ZONA EURO PETERSEN: BE TË MOS PRANOJË SERBINË PA NJË MARRËVESHJE MBI MARRËDHËNIET E SAJ ME KOSOVËN /a.ke/
KOMENTE