Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Një tjetër grevist dërgohet në spital
English

Një tjetër grevist dërgohet në spital

Tiranë, 07 Maj, NOA – Në tjetër grevist është detyruar të lërë grevën e urisë dhe të dërgohet menjëherë në spital si pasojë e gjendjes së rënduar shëndetësore.

Partia Socialiste njofton se ai quhet Edmond Prifti dhe është nga qyteti i Patosit. Ky është rasti i dytë brenda një ore që një grevistë lë grevën e urisë. Në ditën e 7 të grevës janë dërguar dy raste me urgjencë në spital.

“Duket se gjendja e grevistëve tashmë është rënduar së tepërmi dhe ashtu siç tha dhe mjeku që asiston protestën, Sabit Brokaj rastet e të sëmurëve të grevës, që dërgohen në spital, kanë ardhur duke u shtuar”, njofton Zyra e Shtypit e Partisë Socialiste.

Rreth një orë më parë në spital u dërgua dhe Nuredin Gora nga Korça.

m.xh/NOA

KOMENTE