Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Panela mbështet PS: Duhet transparencë
English

Panela mbështet PS: Duhet transparencë

Tiranë, 10 maj, NOA – Politikani italian Marko Panela, ka vizituar sot kampin e grevistëve të Partisë Socialiste dhe mbështetësve të saj, duke u pozicionuar hapur në mbështetje të grevës. Panela ka theksuar se kauza për të cilën lufton sot Partia Socialiste është një çështje që kërkon transparecë.

Ai ka vizituar nga afër grevistët dhe ka mbajtur me vete shaminë simbol të grevës dhe lule. Nga an tjetër ai ka shprehur qëndrimin dhe për grevën duke vlerësuar sakrificën që po bëjnë të ngujuarit në grevë urie.

Panela është i njohur në Itali si Kryetar i Partisë radiale, ndërkohë që vet ai ka deklaruar se është i majtë, demokrat dhe liberal, duke theksuar se është gjithmonë për drejtësinë. Panela është dhe anëtar i Parlamentit Europian.

m.xh.NOA

KOMENTE