Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bosnje Hercegovinë - Operacion Kundër Imigracionit Të Paligjshëm Drejt Francës Dhe Zvicrës
English

Bosnje Hercegovinë - Operacion Kundër Imigracionit Të Paligjshëm Drejt Francës Dhe Zvicrës

SARAJEVË, 11 maj /ATSH-AFP/ - Dhjetë persona u arrestuan sot në një operacion policor në Bosnje Hercegovinë në kuadër të imigracionit klandestin drej Francës dhe Zvicrës, bënë të ditur burime gjyqësore. ''Arrestimet u bënë në disa qytete në verilindje të Bosnje Hercegovinës, në mënyrë të veçantë në rajonet Tuzla dhe Zvornik'', deklaroi një zëdhënës i prokurorisë boshnjake, Boris Grubesic. Të dyshuarit akuzohen për trafikim të paligjshëm të organizuar të imigrantëve, shtetasve të Bosnje Hercegovinës drejt Francës dhe Zvicrës'', sipas të njëjtit burim./ /ec/ a.jor.
KOMENTE