Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Greva e urisë, dërgohet një tjetër protestues në spital
English

Greva e urisë, dërgohet një tjetër protestues në spital

Tiranë, 11 Maj, NOA – Vijimi i grevës së urisë, prej më shumë se një jave, ka bërë që shëndeti i grevistëve të përkeqësohet edhe më tepër. Një 26 vjeçar, pjesëmarrës në grevën e urisë është dërguar sot në mënyrë urgjente në spital.

Ai quhet, Artmir Ahmetaj dhe për ditën e sotme është grevisti i parë që ka lënë grevën.

Sipas Zyrës së Shtypit të Partisë Socialiste, grevisti ka pasur shqetësime serioze për shëndetin, gjë që ka detyruar drejtuesit e grevës që të vendosin për ndërprerjen e grevës.

Ndërkohë që dita e djeshme ka qenë me më shuam raste ku grevistët kanë ndërprerë grevën e urisë. Mes të larguarve nga greva, për komplikacione në shëndetin e tyre, ka qenë dhe deputeti i PS-së, Besnik Bare.

m.xh/NOA

KOMENTE