Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Iran - Një Afgan Plagos Ambasadorin Pakistanez
English

Iran - Një Afgan Plagos Ambasadorin Pakistanez

TEHERAN, 11 maj /ATSH-AFP/ - Ambasadori i Pakistanit në Iran u plagos sot në Teheran kur makina e tij u sulmua nga një qytetar afgan, deklaroi zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme pakistaneze për televizionin iranian në gjuhën arabe ''Al-Alam''. "Makina e ambasadorit të Pakistanit u sulmua nga një afgan. Ambasadori u plagos dhe u dërgua në spital, ndërkohë që qytetari afgan u arrestua'', tha zëdhënësi Ramin Mehmanparast./ a.jor.
KOMENTE