Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Një grup intelektualësh vizitojnë grevistët e urisë
English

Një grup intelektualësh vizitojnë grevistët e urisë

Tiranë, 11 maj NOA Update - Një grup prej rreth 50 intelektualësh vizituan sot paradite deputetët dhe qytetarët grevistë, duke i mbështetur në kauzën e tyre për transparencën e zgjedhjeve të 28 Qershorit. Me buqeta në duar, artistë, akademikë, njerëz të medias, konstitucionalistë kanë ndarë për disa minuta çaste me mbështetësit e Partisë Socialiste. Ndërkohë që ata kanë shkruar impresionet e tyre nga kjo vizitë në librin e bardhë.

Në sytë e tyre nuk janë fshehur as lotët, e për me tepër kur në momentin që kanë qenë në tenda, janë detyruar të shikojnë dhe një tjetër deputet, i cili për probleme shëndetësore të përkeqësuara është detyruar të ndërpresë grevën dhe t'i drejtohet QSUT-së.

Pirro Milkani, Rudina Xhunga, Petrit Malaj, Luan Omari, Jorgo Bulo, Maks Velo, Oni Pustina, Diana Çuli, Eduard Sulstatorova, Lorenc Vangjeli, Ardian Klosi, apo Gjergji Xhuvani, janë disa nga emrat e intelektualëve që janë solidarizuar me grevistët.

r.n/NOA

Foto të tjera, te Galeria

KOMENTE