Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Portugali - Vizitë Katërditore E Papa Benediktit Xvi Në Vend
English

Portugali - Vizitë Katërditore E Papa Benediktit Xvi Në Vend

LISBONË, 11 maj /ATSH-AFP/ - Papa Benedikti XVI mbërriti në pak më parë në kryeqytetin portugez, Lisbonë, për një vizitë katërditore në vendin bregdetar, i cili konsiderohet si një ndër vendet me traditat më të theksuar dhe histori të hershme katolike. Pas mbërtitjes së tij në Portugali, vend që po përgatitet të ligjërojë martesat mes individëve homoseksualë, Papa Benedikti XVI u shpreh se çështjet etike dhe shpirtërore nuk janë "pronë apo zotërim personal dhe privat i askujt", ndërkohë që shoqërohej nga presidenti portugez, Anibal Cavaco Silva./ /i.p/
KOMENTE