Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rritet optimizmi, Napoli kërkon Pazzinin
English

Rritet optimizmi, Napoli kërkon Pazzinin

Napoli, 11 Maj NOA - Pas fitores me Atalantën skuadra në skuadrën e Napolit duhet thënë se optimizmi është tepër i lartë dhe kjo pasi ata siguruan kualifikimin e tyre në Europa League.

Skuadra kërkon që vitin e ardhshëm të forcohet në organikën e saj dhe këtë fakt e ka pohuar vetë presidenti i saj, De Laurentis.

Pëlqehet së tepërmi sulmuesi i Sampdorias, Pazzini, i cili është ndër dëshirat kryesore të këtij klubi.

Vlera e tij është rreth 20 milionë euro dhe me sa duket duke u bazuar në deklaratat e presidentit napolitan, kjo nuk është problem pasi ai ka pohuar se do të bëjë të pamundurën për ta sjellë atë në radhët e skuadrës së tij.

E vetmja gjë e cila mund të jetë një pengesë për Napolin është konkurrenca e madhe për lojtarin pasi janë të shumtë klubet që janë vënë në ndjekje të tij duke përmendur këtu Çelsin dhe Juventusin.

r.b/NOA

KOMENTE