Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shba - Të Paktën Pesë Të Vdekur Nga Disa Tornado Në Oklahoma
English

Shba - Të Paktën Pesë Të Vdekur Nga Disa Tornado Në Oklahoma

UASHINGTON, 10 maj /ATSH-AFP/ - Një seri tornadosh shkaktuan vdekjen e të paktën pesë personave në Oklahoma, njoftoi sot e përditshme e shtetit qendror të SHBA-së. Ndërkohë që, një numër i konsiderueshëm i të plagosurish është shkaktuar nga ky lloj fenomeni i dhunshëm klimatik, ku mbi pesë persona ndodhen në spitalet e qytezës Moore, në gjendje të rëndë, sipas faqes së internetit të që përditshmes nga Oklahoma. Mbrëmjen e djeshme, tornadot e pranverës u regjistruan nëpër të gjithë vendin, duke shkaktuar dëme të mëdha në kryeqytetin, Oklahoma City, ku automjetet janë shkatërruar plotësisht dhe banesat e kanë pësuar gjithashtu dëme të konsiderueshme, sipas të njëjtit burim./ /i.p/
KOMENTE