Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shkon në 23 numri i grevistëve në gjendje të rëndë, largohet Dogjani
English

Shkon në 23 numri i grevistëve në gjendje të rëndë, largohet Dogjani

Tiranë, 11 Maj, NOA – Numri i grevistëve që janë dërguar në spital ka arritur në 23. I fundit që është dërguar në spital është deputeti i PS-së në qarkun e Kukësit, Asllan Dogjani.

Mjekët kanë vendosur se dërgimi i tij në spital ka qenë i domosdoshëm pasi ka pasur probleme me tensionin dhe me zemrën.

Pak më parë nga greva është larguar dhe Artmir Ahmetaj, 26 vjeç nga Tirana. Grevisti probleme me stomakun.

Vijimi i grevës së urisë, prej më shumë se një jave, ka bërë që shëndeti i grevistëve të përkeqësohet edhe më tepër.

Ndërkohë që dita e djeshme ka qenë me më shuam raste ku grevistët kanë ndërprerë grevën e urisë. Mes të larguarve nga greva, për komplikacione në shëndetin e tyre, ka qenë dhe deputeti i PS-së, Besnik Bare.

m.xh/NOA

KOMENTE