Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Titujt E Lajmeve Kryesore Te Transmetuara Diten E Djeshme Nga Atsh
English

Titujt E Lajmeve Kryesore Te Transmetuara Diten E Djeshme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI BERISHA: NË 4 VITET QË VIJNË SISTEMI ARSIMOR DO ARRIJË SHUMË NGA TREGUESIT E BE-së BERISHA: SHQIPËRIA ËSHTË SOT MË AFËR SE KURRË REALIZIMIT TË ËNDRRËS EUROPIANE HYSI: GREVISTËT TË VENDOSUR PER TRANSPARENCËN E ZGJEDHJEVE TOPI: PALËT DUHET TË TREGOJNË VULLNET PËR ZGJIDHJEN E KRIZËS POLITIKE NË VEND REKTORI I UT-së, DHORI KULE, KRYETAR I RRJETIT TË UNIVERSITETEVE TË BALLKANIT NISHANI ME ISH- TË PËRNDJEKURIT POLITIKË: SAKRIFICA JUAJ THEMELI MBI TË CILIN LINDI SHQIPËRIA EUROPIANE PD: RAMA TË NXJERRË GRATË NGA GREVA DHE TË HYJË VETË NË TË OPINION/ ALTIN GOXHAJ, GREVA E PS SKENAR I RAMËS KUNDER LIBERALIZMIT TE VIZAVE TOPI : "NDERI I KOMBIT" (PAS VDEKJES) PËR KATËR PERSONALITETE TË DËNUAR NGA REGJIMI KOMUNIST BERISHA: OKB RENDIT SHQIPËRINË TË DYTËN NË BOTË PËR TRANSPARENCËN E PROKURIMEVE TOPI DEKORON SABRI HAMITIN ME URDHËRIN "GJERGJ KASTRIOTI SKËNDERBEU" PARLAMENTARËT SAUDITË: KLIMA EKONOMIKE NË SHQIPËRI ËSHTË NXITJE PËR INVESTIME GJIGANDE NDOKA: MBESHTESIM KAUZEN E OPOZITES, NDËSHKIM MANIPULUESVE TË ZGJEDHJEVE RAMA: DO TË REZISTOJMË PËR T'I DHËNË SHQIPËRISË STANDARDET QË MERITON TOPI DEKRETON LIRIMIN NGA DETYRA TË KOMANDANTIT TË KOMANDËS TË DOKTRINËS DHE STËRVITJES BERISHA: PS T'I DREJTOHET KUSHTETUESES DHE TË VIJË NË KOMISIONIN HETIMOR KU KA KRYESIMIN E SHUMICËN TOPI DEKRETON EMËRIMIN E AMBASADORËVE NË GREQI DHE AUSTRI TOPI, TAKIM ME JURISTË DHE GJYQTARË NË DITËN KOMBËTARE TË DREJTËSISË BASHA: SHQIPERIA, KONTRIBUT NE KUADER TE NATO-s PER PAQEN DHE STABILITETIN KUDO NE BOTE BERISHA: KORRUPSIONI NË SHËNDETËSI DUHET TË LUFTOHET NË ÇDO HAP E ÇDO PROÇEDURË AMBASADORI BOSCH: STANDARTE TË LARTA PËR EMËRIMET NË GJYKATA PROTESTA/ RAMA: TË GATSHËM PËR ÇDO ZGJIDHJE QË GARANTON TRANSPARENCË, PA SFIDUAR TËRËSINË E REZULTATIT TË ZGJEDHJEVE LAJME NGA BOTA BARROSO: PËRPJEKJET PËR DOBËSIMIN E STABILITETIT TË EUROS NUK DO TË KENË SUKSES BRITANI E MADHE - BROWN NJOFTON DISKUTIME ME LIBERALDEMOKRATËT DHE DORËHEQJEN NGA PARTIA LABURISTE KOSOVE: LUNAÇEK, "PAVARËSIA E KOSOVËS ËSHTË NJË FAKT I KRYER" EKON - RUMANI - PRESIDENTI BASESCU KËRKON ULJEN E PAGAVE DHE PENSIONEVE GREQI - ''ETHNOS'': PAPANDREU SHEH MUNDËSINË E NDRYSHIMEVE NË QEVERI SIMONS: MALI I ZI SHTETI I ARDHSHËM ANËTAR I NATO-s BEOGRAD - FINI: BE DUHET TË PRANOJË VENDET E BALLKANIT SA MË SHPEJT TË JETË E MUNDUR RUSI-SIRI - MEDVEDEV NË DAMASK PËR BISEDIME ME ASSAD EKON - REHN: BE KËRKON MBIKËQYRJE TË PLOTË BUXHETORE PËR SHTETET ANËTARE KOSOVË -STËRVITJA DYDITORE E KFOR-it PËRFSHIN EDHE PRISHTINËN FISHË TEKNIKE - LINDJE E MESME: ÇËSHTJET KRYESORE TË MOSMARRËVESHJEVE NË KONFLIKTIN IZRAELITO-PALESTINEZ /a.ke/
KOMENTE