Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh
English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Roland Tasho, me "Unë flas në shqip" në Muzeun Historik Kombëtar Rama-Protestat, manifestime te nje shpirti opozitar Kosovë- Ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Gordon, nesër në Prishtinë Kosovë- Gjetaj: Dyshohet për dy varreza masive në Rudnicë me 450 trupa Berisha në Durrës: Rruga e Shqipërisë drejt Europës e pandalshme Njohja e pavarësisë së Kosovës, kontribut i rëndësishëm për paqen dhe stabilitetin në rajon Mladenov: Pavarësia e Kosovës është punë e kryer Respektimi i rekomandimeve të komitetit presidencial të APKE-së, rruga më e mirë për kapërcimin e çdo situate politike Vlorë, Sekuestrohen 80 kg lëndë narkotike, ndalohen dy persona të dyshuar Garrido: Parlamenti, vendi ku politika shqiptare të demonstrojë pjekuri politike Fule: Klasa politike shqiptare ka të gjitha instrumentat për të zgjidhur situatën Meta: Maxhoranca i ka ofruar opozitës një sërë ofertash për të ndërprerë bojkotin Arabia Saudite do të rrisë investimet në Shqipëri PD: Rama po shkel të drejtat e grevistëve që garantohen në kushtetutë Basha: Bashkëpunim ligjor e konkret për përballimin e fatkeqësive natyrore në rajon Mbështetës të opozitës bllokojnë për pak minuta disa akse kryesore rrugore në vend Rexhepi: Vlerësoj hapat që Shqipëria ka bërë në përmbushjen e kritereve për liberalizimin e vizave Topi: Shqipëria ofron mundësi investimi për biznesin e huaj Patozi: Opozita të vijë në parlament për të realizur reformën e ardhshme zgjedhore Berisha: Shqipëria siguron një klimë të favorshme për investitorët e huaj Presidenti Topi takon ambasadorët Withers dhe Montobio Shkrimtari Orhan Pamuk së shpejti në Shqipëri LAJME NGA BOTA Urgjent - Britani - Konservatori David Cameron merr postin e kryeministrit Arkeologji - Edhe grekët e lashtë janë përballur me masa shtrënguese ekonomike Britani e Madhe - Brown i paraqet dorëheqjen mbretëreshës Elizabeth II Athina kërkon një klimë besimi me Ankaranë për reduktimin e armatimeve Berlini zgjat me një vit pjesëmarrjen në përbërje të KFOR-it në Kosovë Urgjent - Britani - Liberaldemokratët shumë pranë një marrëveshjeje me konservatorët Urgjent - Britani - Dështojnë negociatat mes laburistëve dhe liberaldemokratëve Greqi - "To Vima'': Ish-ministrat e financave dhe të ekonomisë janë larguar nga funksionet shumë herë më të pasur Medvedev i kërkon SHBA-së të luajë një rol më aktiv për paqen në Lindjen e Mesme Rusia përshëndet dërgimin në kongresin amerikan të marrëveshjes bërthamore të vitit 2008 Turqi - Parandalohet një atentat i PKK-së në Stamboll Rusi-Turqi - Medvedev në Ankara për partneritet strategjik Portugali - Vizitë katërditore e Papa Benediktit XVI në vend Ekonomi - Rehn: Franca dhe Italia duhet të zvogëlojnë deficitet Obama krijon shtab emergjence për ndaljen e derdhjes së naftës në Gjirin e Meksikës
KOMENTE