Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vazhdon Greva E Urisë E Deputetëve Të Ps-Së
English

Vazhdon Greva E Urisë E Deputetëve Të Ps-Së

TIRANË, 11 Maj/ATSH/.- Greva e urisë e 21 deputetëve të PS-së dhe 180 mbështetësve të saj, që po zhvillohet prej 11 ditësh në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" përballë selisë së Kryeministrisë, regjistroi sot dhe dy grevistë të tjerë, që u detyruan ta ndërpresin grevën dhe t'i drejtohen Qendrës Spitalore Universitare "Nënë Tereza" për trajtim mjekësor. Sipas një njoftimi për shtyp nga PS, deputeti socialist i qarkut të Kukësit, Asllan Dogjani i ngujuar në grevë, u transportua sot drejt spitalit për shkak të problemeve kardiake, ndërsa më herët ishte Artmir Ahmetaj, grevisti 26 vjeçar nga Tirana, i cili pas shqetësimeve në stomak u përcoll në spital, duke e çuar në 23 numrin e grevistëve, që janë dërguar në QSUT për trajtim të specializuar. Mjeku Sabit Brokaj, që asiston shëndetin e grevistëve, tha për mediat se situata shëndetsore e tyre paraqitet e rënduar. Ai vlerësoi punën e ekipit mjekësor, i cili siç tha ai "punon me vetmohim e nivel profesional shumë të lartë, në zbatim të betimit të Hipokratit". Sipas Brokajt edhe grevistë të tjerë, mbështetës të PS-së, janë në gjendje të rënduar shëndetsore Greva e urisë e deputetëve të PS-së dhe mbështetësve të tyre, e nisur nga dat 1 maj, në bulevardin "Dëshmorët e Kombit", përballë Kryeministrisë, synon plotësimin e kërkesës së opozitës për transparencë të zgjedhjeve të 28 qershorit, përmes hapjes së kutive të votimit. /a.s/
KOMENTE