Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Axhenda Për Ditën E Mërkurë, 12 Maj
English

Axhenda Për Ditën E Mërkurë, 12 Maj

Ora 09:00 - Kryeministri Sali Berisha merr pjesë në konferencën e Transparency International, në Hotel "Tirana International". Ora 10:00- Kryeministri Sali Berisha dhe Drejtori i TI, Departamenti i Europes dhe Azise Qendrore, Miklos Marschall, do të japin një konference për shtyp në Hotel "Tirana International". Ora 11:00 - Zhvillohet mbledhja e radhës e Këshillit të Ministrave. Ora 10.00 - Komisioni Parlamentar i Ekonomise dhe Financave diskuton raportin e Avokatit të Prokurimeve. Ora 10.00- Urdhri i Infermierëve organizon në Hotel "Tirana International" konferencën e Dytë Kombëtare. Ora 10.00 - Në Hotel "Tirana International" mbahet konferenca mbi Strategjite dhe Politikat Kulturore. Ora 12.30 - Delegacioni i Bashkimit Evropian organizon në Hotel 'Rogner' pritjen e përvitshme diplomatike me rastin e Ditës së Evropës. Ora 12:30 - Presidenti i Republikës, Bamir Topi, merr pjesë në ceremoninë me rastin e Dites së Evropës në Hotel "Rogner". Ora 11:00- Konference shtypi ne Teatrin Kombëtar për premieren 'Darka e Gabuar' Ora 18:00- Çelet në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar ekspozita "Përhumbje diku.." e piktorit Lian Lutfija KOSOVË Ora 09:00- Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Philip Gordon, në Prishtinë nis takimet e vizitës dyditore me takimin me ministrin e Jashtëm të Kosovës, Skender Hyseni. Ora 10.15 - Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, pret z.Philip Gordon, ndihmëssekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euro-Aziatike. Në takim merr pjesë edhe Kryeministri Hashim Thaçi.
KOMENTE