Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Britani E Madhe - Cameron Kryeministër, Clegg Zëvendës
English

Britani E Madhe - Cameron Kryeministër, Clegg Zëvendës

LONDËR, 12 maj /ATSH-ANSA/ - Prej ditës së djeshme konservatori David Cameron është emëruar kryeministëri i vendit dhe do të mbështetet nga një shumicë parlamentare e formuar së bashku me liberaldemokratët. Ndërsa lideri i këtyre të fundit, Nick Clegg, merr postin e zëvendëskryeministrit. Gordon Brown dha dje dorëheqjen gjatë një fjalimi emocional. Cameron mori detyrën nga mbretëresha dhe mbërriti në Downing Street (selia e qeverisë). Ndërsa liberaldemokratët kthehen në qeveri pas 13 vjetësh, pavarësisht se në koalicion, një ngjarje e rrallë kjo për politikën britanike. /e.v/
KOMENTE