Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
“Atleltico Madrid” fiton trofeun e Europa League

Madrid, 13 maj, NOA – Ekipi i “Atleltico Madrid” ka mundur të fitojë trofeun e Europa League, pas rezultatit të fitores 2-1 kundër ekipit të Fulham.

Ky i fundit, ka treguar se gjithsesi, është i kënaqur edhe me vendin e dytë në këtë kampionat të rëndësishëm, pasi arriti të eliminojë skuadra të mëdha evropiane gjatë kualifikimit të tij deri në finale.

Skuadra spanjolle arriti të fitojë ndaj asaj angleze falë dy golave të shënuar nga Diego Forlan, njëri në minutën 32 të pjesës së parë dhe një në minutën 116, pasi loja pati edhe minuta shtesë.

E kjo, pasi pjesa e parë u mbyll me barazimin 1-1, sepse ishte Simon Davies, i cili arriti të shënojë gol në minutën 37 të pjesës së parë, vetëm 5 minuta pas golit të parë të spanjollëve.