Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shba Deklaron Mbylljen E Ambasadës Së Saj Në Tajlandë
English

Shba Deklaron Mbylljen E Ambasadës Së Saj Në Tajlandë

UASHINGTON, 13 maj /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi sot mbylljen e ambasadës së saj në Bangkok dhe u shpreh ''shumë e shqetësuar'' për të lënduarit gjatë përballjeve të manifestuesve dhe forcave të rendit në Tajlandë. "Jemi shumë të shqetësuar, po e ndjekim me shumë kujdes situatën'', deklaroi zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit, Philip Crowley, i cili theksoi se ambasada ishte e mbyllur për publikun sepse ndodhet në afërsi të zonës ku po ndodhin aktet e dhunës. Bangkoku ndodhet nën tension ndërkohë që ushtria ka rrethuar lagjen ku janë mbledhur "këmishat e kuqe", manifestuesit antiqeveritar të cilët kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit./ /i.p/
KOMENTE