English

Bajerni i Mynihut fiton kupën e Gjermanisë

Berlin, 16 maj, NOA - Kampioni i Gjermanisë, Bajerni i Mynihut, ka arritur që të fitojë edhe kupën e këtij vendi në futboll.

Kjo pasi ata mundën në finalen e zhvilluar në stadiumin olimpik të Berliitn mbajtësin e titullit, Verder Bremenin, me rezultatin e thellë 4:0, ku golat u shënuan nga Arjen Robben, Ivica Olic, Frank Ribery dhe Sebastian Schëeinsteiger.

Ekipi i Bajernit të Mynihut fitoon zyrtarisht në këtë mënyrë titullin e 22 të kampionatit gjerman të futbollit, Bundesliga.

n.e/NOA

KOMENTE