English

Blanc do të jetë zëvendësuesi i Domenech

Francë, 16 Maj NOA - Laurent Blanc është trajneri më i ri i përfaqësueses franceze. Tekniku në fjalë ka lënë ekipin e Bordosë një ndeshje para përfundimit të kontratës së tij dhe kjo pikërisht për të shkuar në drejtim të kombëtares së Francës në përfundim të Botërorit.

Do të jetë ai, zëvendësuesi i Domenech për të cilin tashmë largimi është më se i sigurt.

Për Domenech, Botërori i cili do të zhvillohet në Afrikën e jugut, do të jetë i fundit në të cilin ai do të drejtojë përfaqësuesen e Francës.

r.b/NOA

KOMENTE