English

Somali - Të Paktën 11 Civilë Të Vrarë Nga Sulmet E Rebelëve

MOGADISHO, 16 maj /ATSH-AFP/ - Të paktën 11 civilë u vranë dhe 52 të tjerë u plagosën sot nga një sulm i rebelëve islamikë kundër Parlamentit somalez, njoftoi shefi i shërbimeve mjekësore. Rebelët islamikë hapën zjarr kundër Parlamentit somalez ku ishin mbledhur për herë të parë që prej 20 vjetësh në një seancë parlamentarët somalezë./ /ec/
KOMENTE