English

Tenis, ATP Madrid, finalja do të jetë midis Federer dhe Nadal

Spanjë, 16 Maj NOA - Do të jetë Roger Federer finalisti tjetër i Masters 1000 në Madrid. Zvicerani ka arritur të mundë David Ferrer në tre sete me pikët e mëtejshme: 7-5, 3-6, 6-3.

Tashmë mund të themi se do të shohim një finale ndërmjet dy rivalëve të vjetër të këtij sporti pasi, më kualifikimin e Federer në finale kujtojmë se kundërshtari i tij do të jetë pikërisht spanjolli Rafael Nadal.

r.b/NOA

KOMENTE