English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Djeshme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Shkodër-Ish të përndjekurit: Rama kërkon suport për PS, duke tentuar të afrohet me shtresën e ish të përndjekurve politikë Elbasan, sport/ Bylis- Kampion i kategorisë së parë, Elbasani ngjitet në superligë Saimir Pirgu sjell "Tinguj europianë" në Tiranë Rama: Protesta e opozitës nuk ndalet pa transparencën e zgjedhjeve Lohan: BE mirëpret çdo lloj zgjidhje që respekton kushtetutën Kosovë - Feith: Koncesioni i aeroportit, lajm i mirë për zhvillimin ekonomik PS: Kryeministri t'i japë zgjidhje krizës Berisha: Procedura transparente për përzgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës së Lartë dhe asaj Kushtetuese Deputeti Malaj ndërpret grevën e urisë pas problemeve shëndetsore Goditet një grup i dyshuar i trafikut ndërkombetar të narkotikëve Ngërçi politik-Berisha: Nuk kam në tryezë asnjë marrëveshje tjetër veç deklaratës së Byrosë së KIE-së Doda: Edi Rama ka frikë të hyjë në grevë urie Paloka: Opozita të vazhdojë shfaqjen duke i zhvendosur çadrat në trotuar Berisha: BERZH do të rrisë investimet për sektorin privat në Shqipëri Traditë/ Elbasan: Guri i Fatit, shpella e shpresës dhe misterit Rama: E shkuara të bëhet pjesë e vetëdijes për të ardhmen që duhet të na bashkojë Policia : Në tubimin e datës 14 maj, përkrahësit e opozitës kanë përdorur gurë e sende të forta ndaj policeve Protestat e PS frenojne investimet Topalli: Nënë Tereza i dha një dimension universal fjalës nënë LAJME NGA BOTA Serbi - Brammertz: Shërbimet serbe të sigurisë kanë punuar për arrestimin e Mladiçit Riadi: SHBA-ja e paaftë për të zgjidhur problemet e Afganistanit Tajlandë - SHBA evakuon një pjesë të personelit nga ambasada në Bangkok Sociale - Athinë - Mijëra demonstrues kundër masave shtrënguese ekonomike të qeverisë Shënim - Media greke e rezervuar për vizitën e Erdoganit në Athinë Papandreu: Ankaraja dhe Athina së bashku për anëtarësimin e Turqisë në Bashkimin Evropian Ekon - BQE: Miratimi i planit prej 750 miliardë eurosh është kursim kohe Ekon - Gjermania do t'i paraqesë BE-së një plan për reduktimin e deficiteve në zonën euro Medvedev dhe Cameron dëshirojnë përmirësimin e marrëdhënieve ruso-britanike Britani e Madhe - Vëllai i Miliband në garë për kryesinë e laburistëve Soft news - ... E vetme rreth botës me anije me vela për 210 ditë !!! Londër - Rifillon qarkullimi i trenave eurostar në eurotunel Libi - I mbijetuari i vetëm i tragjedisë ajrore gati për t'u nisur në Holandë Karzai në Britani për të takuar kryeministrin Cameron Ekonomi - SHBA - Geithner përjashton rrezikun e shpërbërjes së zonës euro Tajlandë - Arrin në 16 bilanci i viktimave në përleshjet e ushtrisë me protestuesit
KOMENTE