Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kryeministri: Panela i kërkoi Ramës të mos bllokojë bulevardin
English

Kryeministri: Panela i kërkoi Ramës të mos bllokojë bulevardin

Tiranë, 18 maj, NOA Update – “Panela erdhi dhe e vizitoi grevën e urisë, e më thanë që ai u ka deklaruar socialistëve shqiptarë se çdo gjë mund ta bëjnë, vetëm rrugët nuk mund t’i bllokojnë”.

Me një batutë të tillë, kryeministri Berisha i është përgjigjur interesimit të gazetarëve për trafikun në Tiranë, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kryebashkiaken e Milanos, Leticia Morati.

“Rama të pyesë njëherë kampionin e botës në grevat e urisë, Marko Panela, nëse ai i ka bllokuar ndonjëherë rrugët”, tha ai më pas lidhur me një fakt të tillë.

Ndërkaq, kryebashkiakja e Milanos bëri me dijeni nga ana e saj lidhur me trafikun e Tiranës se i ofron palës shqiptare një studim gratis rreth tij.

“Folëm me Berishën për mundësinë e realizimit të një studimi faktik për trafikun në Tiranë dhe më pas do të jetë qeveria e pushteti vendor që do ta marrë në konsideratë këtë studim, i cili ofrohet gratis”, tha ajo mes të tjerash.

Ndërkaq, në konferencën e përbashkët mes tyre, Berisha shtoi se “deri në momentin e zhvillimit të ekspozitës gjigante të Milanos, ai do të ketë kompletuar të gjithë kuadrin ligjor për shfrytëzimin e energjisë nukleare për përdorim paqësor dhe se do të shfrytëzojë të gjitha opsionet për shfrytëzimin e saj”.

n.e/NOA

KOMENTE