English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Djeshme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Edi Luarasi, ikonë e artit dramatik shqiptar Këshilli i Sigurimit i OKB-së fillon seancën për Kosovën Topalli: Pamuk gjen tek ne një ndër vendet ku vepra e tij është shqipëruar pothuajse e plotë Rama: Opozita nuk tërhiqet nga kauza për transparencën e zgjedhjeve Policia e Shtetit/ Profesionalizëm të lartë për menaxhimin e situatës aktuale në vend Integrimi në BE, projekti ynë madhor QSUT, përfundon lidhja e kontratave për mirëmbajtjen e aparaturave dhe pajisjeve të imazherisë Gjata: Zgjidhja e krizës duhet të jetë në përputhje me kushtetutën Rama: Zgjidhja e krizës qëndron tek forca e arsyes UT nderon me titullin 'Doctor Honoris Cauza' nobelistin Orhan Pamuk Berisha: "Edi Rama ti kërkojë falje publike elitave të kombit për etiketimet e padenja" Trashani: Edi Rama po punon dhe vepron jashtë ligjit Homofobia, shqetësim për të drejtat e minoriteteve seksuale Ministri Olldashi depoziton kallzimin penal për ish-ministrin e Transporteve, Spartak Poçi Topi: Niveli artistik dhe guximi individual shquajnë veprën e Orhan Pamuk LAJME NGA BOTA Shënim - Lula konfirmon diplomacinë allabraziliane Ekonomi - Juncker kritikon deklarata të Merkel për zonën euro Greqi - Dorëheqje e Sekretares së Shtetit në ministrinë e Kulturës pas një skandali Moti i keq - Përmbytje dhe viktima në Evropën Lindore SHBA - Obama nxjerr një ligj për lirinë e shtypit duke nderuar Daniel Pearl BE - Juncker i shqetësuar për shpejtësinë e rënies së vlerës së euros Rusi - Iran - Medvedev përshëndet marrëveshjen e re dhe kërkon bisedime të tjera Bërthamore - Stavridis: Marrëveshje ndërmjet Iranit, Turqisë dhe Brazilit është pozitive Ekonomi - Buxheti i BE-së - shtetet i kërkojnë KE-së më tepër kursime Itali - Sondazh - Bie në 46,6 për qind besimi tek Papa Afganistan - Rreth 200 ushtarë të NATO-s kanë humbur jetën që prej fillimvitit Shënim - Moratinos: Konferenca e Sarajevës pikë kthese në integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE Ekon - Papandreu: Ndalimi i disa produkteve do të jetë në axhendën e G20-s Afganistan - Dy ushtarë italianë humbin jetën pas shpërthimit të një sasie eksplozivi
KOMENTE