Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Madridi: Arrestimi I Shefit Ushtarak Të Eta-S Një Operacion Shumë I Rëndësishëm
English

Madridi: Arrestimi I Shefit Ushtarak Të Eta-S Një Operacion Shumë I Rëndësishëm

MADRID, 20 maj /ATSH-AFP/ - Arrestimi sot në mëngjes në jugperëndim të Francës i shefit të dyshuar të njësisë ushtarake të ETA-s, Mikel Karrera Sarobe dhe dy anëtarëve të tjerë të dyshuar është një operacion i rëndësishëm, deklaroi ministri spanjoll i Brendshëm. "Ky është një informacion shumë i rëndësishëm'', konfirmoi Alfredo Perez Rubalcaba. Ministri do të japë detaje në lidhje me operacionin në një konferencë shtypi. Shefi i dyshuar ushtarak i ETA-s, Mikel Karrera Sarobe dhe dy anëtarë të tjerë të dyshuar të organizatës separatiste baske u arrestuan sot në Bayonne, në jugperëndim të Francës./ /ec/ a.jor.
KOMENTE