Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Axhenda 25 Maj
English

Axhenda 25 Maj

, ATSH Ora 9:30 - Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, në bashkëpunim me Delegacionin e Bashkimit Evropian, organizojnë një konferencë për rritjen pjesëmarrjes së publikut në procesin e vendimmarrjes, rritja e përgjegjshmërisë dhe imazhit të organizatave të shoqërisë civile dhe kalimi i pronësisë nga donacionet e huaja te burimet vendore në hotel Tirana; Ora 10:00 - Në Hotel Mondial zhvillohet tryeza e Rrumbullakët me temë: "Problematika të ajrit urban në Shqipëri - Si të kontribuojmë për të thithur ajër të shëndetshëm?"; Ora 11:00 - Presidenti i Republikës Bamir Topi pret Kryetarin e Akademise se Shkencave te Turqise, Prof. Dr. Yucel Kanpolat; Ora 11:30 - Në Presidencë zhvillohet ceremonia e betimit te dy anetareve te rinj te Gjykates Kushtetuese, Altina Xhoxhaj dhe Bashkim Dedja; Ora 12.00- Në Qendrën Kulturore Turke "Junus Emre" (përballë Fakultetit të Ekonomisë) do të zhvillohet promovimi i librit "Tregime" i shkrimtarit humorist turk Aziz Nesin; Ora 13:00 - Prezantim i spitalit me te ri privat HYGEIA ne autostraden Tirane-Durres Ora: 19:00 - Ne Teatrin e Operas dhe Baletit zhvillohet konkursi i kengetareve lirike per Cmimin "Jorgjia Truja" KOSOVË : Ora 10:00 - Deputetët e Kuvendit të Kosovës fillojnë vizitë në Forcën e Sigurisë së Kosovë, të pritur nga ministri Fehmi Mujota./n.m/
KOMENTE