Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Greqi - Një Ish-Ministër Socialist Pranon Marrjen E Një Ryshfeti Nga Siemens''-I
English

Greqi - Një Ish-Ministër Socialist Pranon Marrjen E Një Ryshfeti Nga "Siemens''-I

i ATHINË, 27 maj /ATSH-MIA/ - Anastasios Mantelis, ish-ministri socialist grek i Komunikacionit pranoi dje para një komisioni paralamentar se ka marrë të paktën 200 000 marka gjermane nga kompania "Siemens", në vitin 1998. Mantelis tha se i kishte marrë paratë si donacione për zgjedhjet parlamentare duke shtuar se nuk bëhej fjalë për ryshfet. Ai përgjënjeshtroi informacionin e një qytetari gjerman se ka marrë ryshfet nga "Siemens"-i në një vlerë prej 10 milionë markash. Autoritetet greke filluan hetimet me rastin e nënshkrimit të shumë marrëveshjeve, në vitin 1997, mes kompanisë gjermane "Siemens" dhe kompanisë shtetërore greke për telekomunikacionin "Hellenic telecommunication" (OTE S.A) për vendosjen e teknologjisë dixhitale./ a.jor.
KOMENTE