Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vlorë : Mbërrijnë Turistët E Parë Të Huaj Me Kampera
English

Vlorë : Mbërrijnë Turistët E Parë Të Huaj Me Kampera

VLORË, 30 maj/ATSH-H.Koçi/ Disa dhjetra turistë nga qytete të ndryshme të Italisë, kanë mbërritur në qytetin e Vlorës me kampera, për të kaluar një periudhë 10 ditore në këtë bregdet abraziv ku bashkohet deti Adriatik me detin Jon , i njohur për bukuritë e tij . Një nga punonjësit e Hotel "Pavarësia" ku janë akomoduar turistët e huaj, tha për ATSH-në se, ata vijnë nga qytete të ndryshme të Italisë dhe do të qëndrojnë në qytetin e Vlorës, ndërsa do të lëvizin në pika të ndryshme të bregdetit. Krahas plazhit, turistët italianë do të frekuentojnë pika të ndryshme me vlera historike e turistike, mes të cilave manastirin dhe ishullin e Zvërnecit, qytetin antik të Orikut, Parkun Kombëtar të Llogorasë, bregdetin e Dhërmiut etj. Ardhja e turistëve italianë, shënon fillimin e turizmit të kamperave për këtë sezon në bregdetin e Vlorës. Gjatë vitit të kaluar, kjo kategori turizmi, shënoi një "boom", kur qindra kampera përshkuan bregdetin e Vlorës deri në Sarandë, duke u stacionuar edhe në plazhet e Dhralesë, Dhërmiut, në Porto Palermo etj. /m.sh/
KOMENTE