Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Netanjahu Vazhdon Vizitën Në Kanada Dhe Shba, Pavarësisht Sulmit Kundër Flotiljes
English

Netanjahu Vazhdon Vizitën Në Kanada Dhe Shba, Pavarësisht Sulmit Kundër Flotiljes

OTAVA, 31 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu vendosi sot të vazhdojë vizitën e tij në Kanada dhe SHBA, pavarësisht sulmit të kryer nga komanda izraelite kundër flotiljes humanitare ndërkombëtare, bënë të ditur sot burime të afërta. "Kryeministri izraelit nuk do të ndërpresë udhëtimin e tij, por do ta vazhdojë konform programit të tij'', deklaroi për gazetarët një përfaqësues i delegacionit izraelit që shoqëron Netanjahun. Disa orë më parë, radioja publike izraelite njoftoi kthimin në Izrael të Netanjahut për shkak të sulmit kundër flotiljes humanitare ndërkombëtare ku si pasojë humbën jetën të paktën 19 persona dhe 36 të tjerë u plagosën, sipas televizioit izraelit./ /ec/ a.jor.
KOMENTE