Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Japoni - Kryeministri Hatoyama Paraqet Zyrtarisht Dorëheqjen Nga Detyra
English

Japoni - Kryeministri Hatoyama Paraqet Zyrtarisht Dorëheqjen Nga Detyra

A TOKIO, 2 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministri japonez, i ardhur nga kampi i qendrës së djathtë, Yukio Hatoyama njoftoi sot zyrtarisht dorëheqjen e tij, pas më pak se nëntë muaj në pushtet dhe në drejtimin e qeverisë. Gjatë një takimi të krerëve kryesorë të formacionit në të cilin bën pjesë, Partia Demokrate e Japonisë (PDJ), Hatoyama, 63 vjeç, deklaroi gjithashtu se kishte kërkuar edhe dorëheqjen e sekretarit të përgjithshëm të partisë, që shihet si ''i gjithëfuqishmi'' Ichiro Ozawa. "Jap dorëheqjen dhe gjithashtu i kam kërkuar Ichiro Ozawaz të japë dorëheqjen", deklaroi ai. "Puna e qeverisë nuk po kuptohet mirë nga populli dhe ne kemi humbur durimin e tij për të na dëgjuar", theksoi Hatoyama./ /i.p/
KOMENTE