Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Prokuroria: Gjoba ndaj biznesmenit italian, për t’i mbyllur problem me policinë
English

Prokuroria: Gjoba ndaj biznesmenit italian, për t’i mbyllur problem me policinë

Kurbin, 02 qershor, NOA Update– Tre personat që i vunë gjobën 100 mijë euro biznesmenit italian në qarkun e Lezhës, i “kanë” kërkuar këtë shumë duke i premtuar se do t’i mbyllnin një problem me policinë.

Ky është sqarimi që jep Prokuroria për Krimeve të Rënda në lidhje me arrestimin e tre personave, mes të cilëve ka qenë dhe një punonjës i policisë.

Ka qenë biznesmeni italian me inicialet E.P, ai që ka denoncuar skemën që kishin përgatitur tre personat e arrestuar, Sefer Dervishi, Jetnor Dushaj, Ermal Malaj.

“Sipas kallëzuesit, shtetasit e mësipërm, në bashkëpunim me njëri tjetrin i kanë kërkuar shumën prej 100.000 eurosh, në shkëmbim të mbylljes së një problemi me policinë”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Ndërkohë që i arrestuari Sefer Dervishi ka qenë administrator i firmës së biznesmenit italian, E.P.

m.xh/NOA

KOMENTE