English

Axhenda Për Ditën E Mërkurë, 3 Qershor

Ora 10:00 - Kryeministri Berisha merr pjesë në konferencën me temë "Sfidat për kapërcimin e stereotipeve gjinore", në Hotel "Tirana International" Ora 10:00 - Universiteti "Marin Barleti" organizon konferencën me temë: "20 vjet tranzicion: Sa po ndihmon integrimi Europian përfundimin e kësaj faze dhe afrimin drejt demokracisë së konsoliduar"? Ora 11:00 - Në Ministrinë e Mbrojtjes mblidhet bordi drejtues per asgjesimin e municioneve te teperta, nën drejtimin e zv/Ministrit të Mbrojtjes, Ekrem Spahiu, ku do të prezantohen projektet ne vazhdim. Ora 11:00 - Në mjediset e Teatrit Kombëtar jepet një konferencë për shtyp për premierën "Koleksioni i Përhershëm" Ora 18:00 - Çelet ekspozita e skulptorit Ermir Grezda në Mueun Historik Kombëtar Ora 18:00 - Kuvendi mblidhet në seancën plenare të radhës. KOSOVË -Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në vizitë zyrtare në Republikën e Finlandës, me ftesë të kryeministrit finlandez, Matti Vanhanen. -Lartmadhëria e Tij Princi Michael i Kentit, së bashku me një delegacion të biznesmenëve dhe investitorëve të njohur nga Britania e Madhe, fillojnë një vizitë në Kosovë.
KOMENTE