Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Japoni - Naoto Kan Më Favoriti Për Postin E Kryeministrit
English

Japoni - Naoto Kan Më Favoriti Për Postin E Kryeministrit

TOKIO, 3 shkurt /ATSH-AFP/ - Ministri japonez i Financave, Naoto Kan është më favoriti për të marrë përsipër funksionin e kryeministrit të dorëhequr, Yukio Hatoyama, pasi mori mbështetjen e dy konkurentëve kryesorë. Kan, 63 vjeç, gjithashtu zëvendëskryeministër, është personi kryesor i Partisë Demokrate në Japoni i cili u shpall kandidat i kësaj lëvizjeje në zgjedhjet presidenciale. Shefi i ri i PDJ do të përzgjidhet nesër gjatë një votimi të brendshëm dhe fituesi do të marrë drejtimin e qeverisë, pas dorëheqjes së Hatoyamas./ /ec/ a.jor.
KOMENTE