Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Lindje E Mesme - Fotilje - Shba Heton Mbi Vdekjen E Një Aktivisti Amerikan
English

Lindje E Mesme - Fotilje - Shba Heton Mbi Vdekjen E Një Aktivisti Amerikan

UASHINGTON, 3 qershor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja do të zhvillojë një hetim mbi rrethanat e vdekjes së një shtetasi amerikan që ndodhej në bordin e njërës prej anijeve të flotiljes së nisur drejt Rripit të Gazës, njoftoi sot Departamenti amerikane i Shtetit, duke theksuar në këtë fazë nuk bëhet fjalë për hetim kriminalistik. "Do të shqyrtojmë të gjithë informacionin që do të mund të përftojmë lidhur me rrethanat e vdekjes dhe këto fakte do të na çojnë aty ku do të duhet të në çojnë", deklaroi zëdhënësi, Philip Crowley. "E konsiderojmë shumë serioze gjendjen shëndetësore dhe mirëqenien e të gjithë shtetasve amerikanë nëpër të gjithë botën", theksoi ai. I pyetur mbi faktin nëse hetimi kriminalistik i FBI-së do të implikohet në përcaktimin e rrethanave, ai u shpreh se nuk ishte situata ''në atë fazë". Crowley refuzoi të komentonte faktin se nëntë personat e vrarë pas sulmit të ushtrisë izraelite kundër flotiljes kishin plagë të shkaktuar nga plumba arme zjarri./ /i.p/
KOMENTE