Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shba: Katastrofa Në Gjirin E Meksikës Nuk Krijon Tensione Me Londrën
English

Shba: Katastrofa Në Gjirin E Meksikës Nuk Krijon Tensione Me Londrën

UASHINGTON, 10 qershor /ATSH-ANSA/ - Përgjegjësia e kompanisë britanike BP në katastrofën ambientale në Gjirin e Meksikës, nuk do të shkaktojë tensione ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe, deklaroi sot zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Philip Crowley. Zëdhënësi amerikan deklaroi se "problemi qëndron ndërmjet SHBA-së dhe një kompanie private dhe nuk do të ndikojë në marrëdhëniet me aleatin e saj më të afërt". /e.v/
KOMENTE