Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ceremonia sekrete, martohet ministri i Jashtëm, Fratini
English

Ceremonia sekrete, martohet ministri i Jashtëm, Fratini

Bolzano (Itali), 13 qershor, NOA – Ministri i Jashtëm i Italisë, Franko Fratini është martuar dje me bukuroshen Stela Coppi, në një ceremoni të mbajtur mëse sekret nga sytë e medias.

Megjithatë media ka arritur të zbuloj se ceremonia zyrtare është zhvilluar në provincën e Bolzanos, në bashkin Pderaces. Çifti është celebruar nga Kryetari i Bashkisë së Giacomo Freinademetz.

Stella është një bukuroshe, 33 vjeçare dhe është vajza e ish-presidentit të Federatës së Sporteve Dimërore në Itali, Gaetano Coppi.

Zgjedhja e një zone kaq të largët për tu martuar ka pasur të bëjnë me dashurinë e çiftit të ri për malin dhe borën. Për Stelën mali ka qenë një traditë familjare. Por duket se dhe dhëndëri i ri, Fratini tashmë është dashuruar pas sporteve dimërore.

m.xh/NOA

KOMENTE