Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gjermania në ankth për kualifikimin e mëtejshëm

Johanesburg, 19 qershor, NOA - Gjermania vë në dyshim kualifikimin e saj për në fazën e 16-tëshes. Pas humbjes 0:1 kundër Serbisë ditën e premte, asaj i duhet patjetër fitorja kundër Ghana-s.

Në Grupin D ku bën pjesë Gjermania, ndodhen tre ekipe me nga tre pikë. Në ndeshjen e djeshme Miroslav Klose, doli me karton të kuq në minutën e 37-të, ndërsa Lukas Podolski humbi në 11 metërsh.

Në Grupin C Anglia kundër Algjerisë ka përfunduar me rezultatin 0:0.

SHBA-ja kundër Sllovenisë ka përfunduar me barazim, por me gola të njëjtë nga të dyja skudrat, 2:2.

Në këtë grup udhëheq Sllovenia me 4 pikë. Këtë të shtunë luhen ndeshjet e Grupit E, Holandë-Japoni, Kamerun-Danimarkë, si dhe ndeshja e Grupit D, Ghanë-Australi.