Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Metoda e re e trafikut, kokaina “shkrihet” në rroba
English

Metoda e re e trafikut, kokaina “shkrihet” në rroba

Milano, 19 qershor, NOA – Trafikantët kanë zgjedhur një mënyrë të re për të kaluar drogën në pikat kufitare.

Duke e “shkrirë” kokainën në rrobat e trupit arrin të kalonin në aeroporte sasi të mëdha droge. Ndërsa pas mbërritjes në destinacion duke përdorur disa kimikate arrinin ta mblidhnin sërish atë.

Mënyra e re e trafikimit është zbuluar sot në Itali, ku gjatë një kontrolli është bërë i mundur arrestimi i 10 personave që transportonin drogën në këtë mënyrë nga Peruja.

Personat që kishin veshur rrobat me kokakinë ishin nëntë peruanë dhe një italianë.

Hetimi për arrestimin e tyre nisi dhjetorin e kaluar kur u arrestuan tre korrierë me “veshjet me drogë”.

m.xh/NOA

KOMENTE