English

Shba - Mcchrystal I Gatshëm Të Japë Dorëheqjen

NJU JORK, 23 qershor /ATSH-ANSA/ - Gjenerali amerikan Stanley McChrystal "është i gatshëm të japë dorëheqjen nga drejtimi i trupave amerikane dhe ato të NATO-s në Afganistan", njoftoi CNN duke cituar burime të Pentagonit. Aktualisht McChrystal ndodhet në Departamentin e Mbrojtjes ku po zhvillohet një takim me shefin e Pentagonit, Robert Gates dhe kreun e Shtabit të Përgjithshëm, admirali Mike Mullen. /e.v/
KOMENTE