Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Berlini: Stimulimi I Konjukturave Ekonomike Nuk Duhet Të Bëhet Një Drogë
English

Berlini: Stimulimi I Konjukturave Ekonomike Nuk Duhet Të Bëhet Një Drogë

BERLIN, 24 qershor /ATSH-AFP/ - Ministri gjerman i Financave, Wolfgang Schauble theksoi sot për median se stimulimi i ekonomisë nuk duhet të bëhet një gjendje e përhershme si një drogë, kjo në përgjigje të kritikave mbi politikën ekonomike gjermane. Ministri konservator mbron në shkrimet e të përditshmes britanike ''Financial Times'' dhe gjermane ''Handelsblatt'' politikën e ashpër që do të aplikohet duke nisur nga viti i ardhshëm në vend. Berlini kërkon rivendosjen e llogarive të tij publike në ekulibër dhe të ekonomizojë më shumë se 80 miliardë deri në vitin 2014./ /ec/ a.jor.
KOMENTE